Gimlet Music Bar
Halloweenská Mozart Party

Tommy Rogers

Ilustrační foto - Tommy Rogers

DJ Tommy Rogers je dnes jedním z nejžádanějších českých DJs a není divu. Jeho residentní noc Dirty Dancing je hlavním lákadlem nejprestižnějších klubů jako je Duplex Praha, Mecca Praha, Fabric Ostrava, Staré Lázně Kolín a dalších. Tommy Rogers také hostuje na těch nejlepších klubových nocích a párty jako La Troya (Space Ibiza), Creamfilds (CZ), Lookbetternaked,  Salvation, Frisky a hrají po boku nejlepších djs světa jako Tiesto, Roger Sanchez, Oliver, David Guetta, Daren Emerson, Chris Cox, Alan X, X-Press 2, Antoine Clamaran, Bob Sinclair, Layo & Buswacka, Lee Daggera dalších...

Není proto velkým překvapením, že se již druhý rok Dirty Dancing v čele s Tommy Rogersem umístila mezi třemi nejoblíbenějšími klubovkami v anketě O2 Dance Music Awards. A  tento rok obsadila místo první jako nejlepší party v ČR. Tommy Rogers je vždy zárukou plného klubu a vynikající atmosféry...

 

Rozhovor s Tommy Rogersem do časopisu Mecca Magazine (2010)

Zdravíme Tommyho Rogerse, představ se nám...

Ahoj. Jmenuji se Adam a narodil jsem se v Gottwaldově a do dnes jsem mu zůstal věrný. Takže jsem Moravák každým coulem a bydlím ve Zlíně.

Kdy jsi začal s hraním, jak dlouho funguje vaše spolupráce s Peetem a jak vznikal ten nápad hrát společně?

S hraním jsem začal cca před 9ti lety. Postavil jsem ve Zlíně klub a tak jsem začal rozehrávat před hlavním hostem a nebo dohrával party. Byla to výborná škola, protože start DJ má za úkol zahřát lidi na provozní teplotu a předat hedlinerovi roztančený parket. To je někdy velmi složité! I dnes, když si vybíráme DJe na start, tak to musí být profesionál, který ví, co má zahrát a musí splnit úkol na 100%. Spolupráce s Peetem? Seznámili jsme se v roce 2000 a společně jsme začali hrávat cca v roce 2001. Moje první hraní v Praze vůbec bylo v roce 2003, kdy jsem poprvé hrál v Mecce a to považuji za takový oficiální start mého hraní vůbec. Velmi rád na to vzpomínám, protože to byla úžasná párty! Mecca praskala ve švech a hrálo se mi fantasticky! Povedlo se, a tak jsem byl osloven produkčním, zda bych chtěl hrát zase. A tak to vlastně nějak začalo. Poté následovalo mé hraní v Duplexu. V tomto klubu jsem představil Dirty Dancing party na kterou jsem si zval různé hosty. Po půlroční pravidelné rezidenci jsem si pozval i DJ Peeta. Peet je profesionální DJ již od svých 14 let a také seriozní člověk, na kterého se mohu spolehnout. Hrávali jsme spolu již delší dobu na různých parties po ČR a spolupráce s ním byla perfektní, tak jsme se domluvili na společném pořádání Dirty Dancing party. První DD party jsme hráli tak, že jsme se střídali po hodině. Já jsem hrál house music a Peet hrál Rn´b a funky house. Ano, slyšíš dobře Rn´B a funky house. Tehdy to tak bylo a mělo to úspěch. Asi po roce jsme se domluvili na širším konceptu Dirty Dancing, kde budeme hrát všechny odnože house music a že budeme hrát společný pinpong. Já na levé straně a on na pravé straně. To nám vydrželo až do dnešní podoby. Dnes už je tomu cca 7 let, kdy společně jezdíme s naší Dirty Dancing party po ČR nebo po světě.

Jak funguje Dirty Dancing party v současné době?

Tak víš, že se nerad „chlubím“, ale naše Dirty Dancing party se letos stala nejlepší klubovou nocí za rok 2008 v České republice v prestižní hudební anketě O2 Dance Music Awards. V roce 2007 jsme obsadili místo 3. a v roce 2006 jsme byli 2. Tak se dá říct, že za poslední 3 roky jsme vyzobli nejlepší pozice a někde o nás psali, že se jedná o dlouhodobě nejlepší klubovou noc v ČR! Tohle je pro mě největší odměna, které se mi může dostat! To že se lidem líbí práce, kterou odvádíme, chodí na naše party v tak hojném počtu a hlasují pro nás do anket. Pozvolna jsme začali jezdit i do zahraničí a to přímo do kolébky house music, do Londýna. Hráli jsme v klubu Whitehouse, kde byla neuvěřitelná atmosféra a výborný mejdan. Krásné na tom bylo to, že se na nás v Londýně přišlo podívat cca 20 Čechů žijících v UK a to bylo nádherné. I když jsme je neznali, tak za námi přišli a po seznámení nás jejich přítomnost a zájem o naši party velmi mile překvapila. Takže myslím, že se celkem „daří“.

Jak dlouho jste pracovali na svém prvním tracku Get in the flow a chystáte nějaký další track?

Get in The Flow jsme dělali dva dny v Londýnském studiu u dua Bimbo Jones (Lee Dagger a Mark JB). Ráno brzy jsme začali, pozdě večer jsme skončili a měli jsme hotovou téměř celou kostru skladby. V noci jsme ji poslouchali a přemýšleli, co by mělo být jinak. Na druhý den jsme vyměnili basy, poopravili nástup a skladba byla hotová. Pořád dokola jsme se střídali u „kompu“ a každý dodělával, co chtěl. Bylo nás na to pět. Já, Peet, Michal (manažer), Lee a Mark. Kluci mají perfektně vybavené studio a tak se u nich úžasně pracovalo. Nesmím zapomenout se “opět pochlubit“, že skladba byla nasazena do Londýnského rádia Energy FM v hitparádě PH Factor dance show a dva týdny se držela na 5 místě. V ostravském rádiu Helax dokonce 3 x vyhrála hitparádu a asi 3 týdny se držela na předních příčkách. V současnosti již existuje remix, který má na starosti náš kamarád DJ Alan X z Londýna a povedl se mu na výbornou. Co se další skladby týče, tak již máme hotovo! Jmenuje se “Open your mind“ a je ve stylu elektro house. Je tam víc vrčení, vrzání a celkově je tvrdší. Chtěli jsme druhou skladbu udělat v jiném stylu než tu první, abychom vyhověli i fanouškům, co mají rádi tvrdší hudbu. Ještě s ní nechceme jít ven, protože po týdnu poslouchání jsme se shodli na výměně basové linky a něčeho málo ubrat. Akorát jsme se k tomu ještě nedostali kvůli časovému vytížení z naší práce.

V klubu Mecca pravidelně hráváš na úspěšné Studio 54 night. Čím je pro tebe Mecca?

Tak Mecca je pro mě něco jako druhý domov. Jak jsem se již zmínil, tak moje první hraní v Praze bylo právě v klubu Mecca a byl to úžasný start. Mecca mi přirostla k srdci a byla to láska na první pohled! V současnosti je Mecca nejprestižnější klub u nás a v celosvětovém měřítku se o ní mluví jako o opravdovém klubu! Když si vezmeš ty super star DJe co v Mecce hráli, jako jsou např.: Tiesto, Roger Sanchez, Eric Prydz, Felix Da Housecat, Svan Vath, Daren Emerson, Chris Cox, Oliver, Kurd Maverick, Armand van Helden a další. Opravdu je neuvěřitelné, že i v naší malé zemi se dělají takové party. A za to patří Mecce velký dík! Když k tomu přidáš nejlepší zvuk co se na světě dá koupit - FunktionOne, který v Mecce mají a hraje opravdu luxusně, profesionální ochranku, VIP servis, interiér hodný klubu a výbornou obsluhu na baru, tak se mi nemůžeš divit, že řadím Meccu mezi mé nej!! Zmínil jsi party Studio 54 night. Již rok pořádáme společně s mým kolegou Martinem Boháčkem Studio 54 Night v Mecce. Probíhá každou první sobotu v měsíci a jsme velmi rádi, za ohlasy, které na tuto party jsou. Na parties je většinou plno, úžasná atmosféra a lidi si ji oblíbili, protože se hraje to nejlepší, co na světě je z house music ve všech odnožích, pokaždé dostanou na party nové cd namíchané nějakým rezidentem Studia 54, friendly atmosférou, která na párty je a samozřejmě také prostředím ve kterém se pořádá!!

S kým slavným jsi hrál a na jakých parties jsi vystupoval?

Mám na kontě hraní s DJskou elitou jako jsou Tiesto, David Guetta, Roger Sanchez, Bob Sinclair, Layo & Buswacka, Antoine Clamaran, Oliver- La Troya, X-Press 2, Lee Dagger, Eric Prydz, Chris Cox a mnoho dalších. Jsme šťastný za to, že jsem měl tu čest si zahrát po boku těch nejlepších na světě a byla to pro mě obrovská škola a děkuji promotérům, že mě zvou na party s těmito ikonami!

Ve svém kalendáři máte vystoupení vyblokovaná na dlouhé měsíce dopředu – jak v takovém tempu relaxuješ a „dobíjíš baterky“?

Hraní mám zabookované zhruba na 6 až 7 měsíců dopředu a jsme za to rádi, protože to znamená, že je zájem a kluby si akce blokují na dlouho dopředu, aby měli jistotu, že party proběhne. Na druhou stranu mě tím hrozně rychle letí čas. Když víš, kde budeš půl roku dopředu každý víkend, tak to hrozně letí. Jak jsme říkal, bydlím ve Zlíně a do Prahy a za dojíždím a to je mega náročné. Za minulý rok jsem najezdil 100.000 km a když už je to zhruba 7mým rokem dokola, tak to je velká zátěž! Já dokonce když jezdím pořád stejnou trasu dokola, tak už i vím, kde se na dálnici vymění billboardy. A to už si opravdu připadám, že z toho trošku magořím! Přes týden jsem v práci a víkendy zase cestuji za hraním, tak toho moc času na relax nezbývá, ale když můžu, dopřeji si masáž, saunu, chodím 18 let do juda a tam si zase odpočinu psychicky, poslouchám hudbu a snažím se co nejvíc spát! Ono s přibývajícím věkem toho člověk vydrží čím dál míň..